UAC 2015 - Karlovy Vary - Unhošť

2015-UAC-KarlovyVary_Unhost-foto #5

Publikoval Jakub Tamchyna

24. května 2015

V neděli 24.5.2015 jsme jeli slavný závod Karlovy Vary - Unhošť, jež se jel již po 32. Závod byl zpestřen setkáním s cyklistickými legendami a to Gustav-Adolf Schur, Ryszard Szurkowski, Jan Smolík, Pavel Doležel, Jozef Regec. Závodu samotného se účastnil i sám pan Gustav-Adolf Shur, který jej zajel, a bylo to pro něj současně rozloučení s jeho předlouhou a velmi úspěšnou závodní historií.

V závodě na 100km jsme měli za cíl obhájit titul mistra Unhoště a současně se pokusit zaútočit i na nejvyšší příčky.

Ve spurtu hlavního balíku těsně uteklo Ondřeji Sobkovi umístění na bedně, kde byl jen o centimetry přespurtován. Nakonec tým získal v prestižní kategorii města Unhošť 2 umístění na bedně a to zásluhou Dušana Hausera a Honzy Černého.

Náš tým také uděluje cenu za Fair-play přístup Petrovi Kulhánkovi, který dobrovolně v závodě odevzdal Michalu Starkovi své zadní kolo a pomohl Honzovi Briximu po defektu předního kola, aby mohli dokončit závod. A to i s vědomím, že nebude moct závod dokončit!

Na závěr závodu se tým ještě osobně setkal s přítomnými legendami, se kterými jsme měli možnost prohodit pár slov a společně se s nimi vyfotit.